Kniha návštěv

15 minus

Datum: 15.06.2011 | Vložil: Richard Spitzer

Dobrý den,

jsem už za polovinou Vašeho románu a musím říci, že se vždy nemohu dočkat chvíle, kdy zase usednu k četbě. Čte se to opravdu výborně, už dlouho mě něco tak nepřipoutalo. Mám rád tyhle typy příběhů - neznámé místo, různorodá skupinka lidí, tajemno, nebezpečí, akce. Gratuluji! Těším se na Vaše další knížky.

S pozdravem,
Richard

Re: 15 minus

Datum: 29.07.2011 | Vložil: Tomáš Zářecký

Dobrý den,
děkuju nejen za vzkaz, ale i za skvělou recenzi! U toho se musím krátce zastavit. Minulý rok jsem se s jednou paní magistrou na UHK dostal do křížku ohledně recenzí. Těžko to tu nějak rozebírat, sami jsme v debatách, kde jsme se navzájem přesvědčovali o "své" pravdě (bez výsledku) strávili až přespříliš času. Dodnes jsem na univerzitě mezi spolužáky pověstný mj. "sporem o recenze". Zmiňuju to z toho důvodu, že tu Vaši jsem si přečetl s opravdovou chutí a líbila se mi. A to nejen proto, jak kladná vůči mně je. Co víc k 15- dodat - vystihl jste to tam přesně.
Na příběhu s podobnými atributy - různorodí lidé spojení jedním cílem, nebezpečí, akce, tajemství na pozadí, netypická místa + kritika jednoho současného velmi rozšířeného fenoménu - právě usilovně pracuji. Bohužel zatím nemám název ani anotaci, vše je v procesu tvorby a přibírá na váze (stránkách) každým dnem. Sledujte mé stránky a během pár měsíců se dozvíte více.
S pozdravem a přáním krásných dní ToZa

15 minus

Datum: 09.06.2011 | Vložil: Lucy Black

Dobrý den,
včera jsem dočetla Vaši knihu. Opravdu to bylo jedním dechem. Putuje v naší třídě a minimálně začátek už četl úplně každý. (včetně několika profesorů)
Opravdu jsem četla už hodně knih, ale jen málo z nich mě uchvátilo stejně jako patnáctka.
Aby kniha byla dobrá, musí Vás změnit, něco ve vás zanechat, musíte mít pocit, že žijete ten děj, který čtete, že musíte plakat, když umírá váš favorit a jásat, když znovu povstane. Dostojevskij měl pravdu (to od něj tento citát pochází) přesně tak jsem se cítila při čtení patnáctky a myslím, že ve mně ty pocity přetrvají ještě hodně dlouho.
Děkuji Vám za neobyčejně skvělou knihu.
Lucy Black

Re: 15 minus

Datum: 29.07.2011 | Vložil: Tomáš Zářecký

Hezký den i Tobě, Lucy.
Snad nevadí, že Ti tykám. Nad Tvým příspěvkem jsem se neubránil úsměvu. Představa, jak 15- koluje po třídě (jaký ročník?) a čtou ji nejen studenti, ale i učitelé, o tom se mi nezdálo ani v těch nejdivočejších snech. A že občas bývají pěkně divoké...
S tímhle názorem (Dostojevskij) se ztotožňuju. A pokud se mi to povedlo u patnáctky, těší mě to, protože tohle byl jeden cíl, o který jsem se při jejím psaní snažil.
Děkuju Ti za pěkný vzkaz a přeju Tobě i celé Tvé třídě hodně štěstí a úspěchů do života.
ToZa

15 minus

Datum: 29.05.2011 | Vložil: Helena Zelingerová

Milý Tomáši,
právě jsem dočetla Tvoji knihu.Podotýkám jedním dechem.Ač jsem vášnivá čtenářka,musim říct,že Tvá kniha mě dostala a bez debat to byla jedna z nejlepších knih které jsem četla.Právě proto jsem si okamžitě našla Tvoje stránky na webu a budu se těšit na další z Tvé další knihy.
S pozdravem Helena

Re: 15 minus

Datum: 29.07.2011 | Vložil: Tomáš Zářecký

Milá Heleno,
děkuju za krásné hodnocení, které mě velmi potěšilo. Co potěšilo, přímo vyrazilo dech! Jsem rád za každého, komu udělá knížka radost a stakovýmhle komentářem dvojnásob. Je to ohromné povzbuzení do další tvorby. A závazek zároveň. Budu se snažit - když jsem si nastavil laťku hned tak vysoko - aby se Ti líbily i mé další knihy. Ať už Návrat na Longstray, který vychází v těchto dnech, nebo ty, na kterých právě pracuju.
Měj se hezky a těším se, že třeba zase někdy napíšeš. ToZa

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5

Přidat nový příspěvek